Wentylacja mechaniczna

Jest 15 produktów.

System Elastycznego Rozprowadzania Powietrza PE-FLEX® (PEFLEX) TERMOKONTROL - system rozdzielaczowy rekuperacji, wentylacji mechanicznej nawiewnej i wywiewnej.

Wentylacja to proces usuwania zanieczyszczonego powietrza i dostarczania w jego miejsce powietrza świeżego. Wentylacja jest konieczna ponieważ powietrze we wszystkich pomieszczeniach stale ulega zanieczyszczeniu. Wentylacja pomieszczeń może następować w sposób naturalny jak i może także działać w sposób mechaniczny. Wymiana powietrza jest wtedy niezależna od jakichkolwiek wpływów atmosferycznych.

Wymuszony przepływ powietrza uzyskuje się dzięki zastosowaniu wentylatora(rekuperatora). Najlepszym rozwiązaniem jest wentylacja nawiewno-wywiewna, w której zarówno doprowadzanie, jak i usuwanie powietrza jest możliwe dzięki wentylatorowi. Zaletą wentylacji mechanicznej jest możliwość dostosowania jej wydajności do faktycznych potrzeb mieszkańców, dzięki temu można stworzyć komfortowe warunki w pomieszczeniach. Regulacja systemu wentylacji mechanicznej może odbywać się automatycznie. Montując specjalne urządzenia ''rekuperatory'' można odzyskiwać ciepło z usuwanego powietrza, a zatem oszczędzać zimą cenną energię. Można także zastosować filtry zatrzymujące zanieczyszczenia dostające się do budynku z zewnątrz.


Więcej

Podkategorie

 • Gruntowe wymienniki ciepła
 • System PE-FLEX®


  Zastosowanie wentylacji nawiewno - wywiewnej według systemu rozdzielczego PE-FLEX® (PEFLEX) powoduje, że obieg powietrza jest w pełni sterowany wentylatorem, który jest odpowiedzialny zarówno za usuwanie zużytego jak i za dostarczenie z zewnątrz czystego powietrza. 

  W przypadku wentylacji mechanicznej jej intensywność możemy w pełni dostosować do potrzeb osób przebywających w budynku – intensywność wentylacji możemy ustawić ręcznie albo automatycznie.


  Na System rozdzielczy elastycznego rozprowadzania powietrza PE-FLEX® składa się:

  1. Przewód wentylacyjny PE-FLEX® w średnicach zewnętrznych 50mm, 75mm oraz 110mm

  2. Skrzynki rozprężne (kolektory) – służące do połączenia rur PE-FLEX® z anemostatem nawiewnym lub wywiewnym.

  3. Skrzynki rozdzielne (rozdzielaczowe) - służące do połączenia kanałów wentylacyjnych pod rekuperacje. Pozwalając na dowolne ułożenie systemu wentylacji nawiewno - wywiewnej

  4. Osprzęt, akcesoria montażowe i wykończeniowe.


  Ułożenie:

  Rura falista z tworzywa PE-HD odznacza się wysoką wytrzymałością pierścieni i dzięki swej dużej elastyczności układana może być w dowolnym przebiegu i o odpowiednich łukach pod lub na stropie betonowym


  Właściwości i zalety:
  Rura składa się z higienicznego materiału o wysokiej jakości, przystosowana do warunków na budowie, elastyczna rura na zewnątrz falista, wewnątrz o powierzchni gładkiej, mlecznej.

  Cechy przewodu: 

  - bezwonny, bez jakiejkolwiek zapachu;

  - antystatyczny

  - antybakteryjny;

  - antygrzybiczny;

  - możliwy do czyszczenia;

  - umożliwia bezpośrednie ułożenie na betonie;

  - niskie opory powietrza i wysokie tłumienie hałasu, dzięki temu niższe pobory prądu przez wentylatory;

  - łatwy do montażu dzięki małej wadze (ciężarze);

 • Projekt wentylacji

Kontakt

Jesteśmy dostępni: pon-czw: 8:00-16:00 pt: 8:00-14:00

Telefon:530-622-633

Kontakt E-Mail z BOK!

Prezentacja 3D

Zamknij

Nowość

W dniu 1.12.2014r. wprowadzone zostały do sprzedaży mufy poliwęglanowe fi 75mm.

Do dnia 01.02.2015r. będzie możliwość wyboru pomiędzy mufą poliwęglanową, a mufą ze stali nierdzewnej po ówczesnym wskazaniu w komentarzu (w koszyku) co Państwo wybieracie.

Od 01.02.2015r. króćce fi 75mm ze stali nierdzewnej będą niedostępne w sprzedaży.

W razie pytań prosimy od kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod nr telefonu: 530 622 633 lub e-mail: biuro@termokontrol.com.pl