Rekuperator

Rekuperator to urządzenie odpowiadające za odzysk ciepła (rekuperację) w instalacjach wentylacji mechanicznej. Usuwa on zanieczyszczone powietrze z domu zastępując je świeżym, zewnętrznym i filtrowanym powietrzem przez cały rok i we wszystkich pomieszczeniach zapewniając przy tym komfort cieplny. Za pracę centrali wentylacyjnej odpowiadają dwa wentylatory - nawiewny i wywiewny - a odzysk ciepła możliwy jest dzięki wymiennikowi ciepła, w którym dwa strumienie powietrza nie mieszają się ze sobą, ale oddają energię, czyli ciepło.

Zasada działania rekuperatora

Rekuperator wraz z systemem dystrybucji powietrza PE-FLEX® stanowi kompletny system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w domu.


System wentylacyjny PE-FLEX® dostosowany jest do współpracy z większością modeli rekuperatorów dostępnych na rynku . Należy jedynie pamiętać o odpowiednim dobraniu centrali rekuperacyjnej pod kątem mocy i wydajności urządzenia do danego systemu wentylacyjnego. Najpopularniejsze rekuperatory montowane przez naszych klientów to centrale Zehnder ComfoAir Q, Aeris NEXT, Thessla Green AirPack, Brink Renovent Excellent, Dospel i inne.

Mapa instalatorów

Rekuperator można zakupić u lokalnego instalatora współpracującego z firmą Termokontrol. Polecamy skorzystanie z naszej mapy instalatorów lub zapraszamy do kontaktu z naszą obsługą klienta.

Brak produktów do wyświetlenia