Informujemy, że w związku ze Świętami Bożego Narodzenia oraz planowaną inwentaryzacją ostatnie zamówienia w roku 2018 będą przyjmowane do 20.12.2018. Nowe zamówienia będą przyjmowane od 01.01.2019. Dbając o terminową realizację Państwa zamówień, prosimy o uwzględnienie tego w Państwa planach i wcześniejsze składanie ewentualnych zamówień.

Please be informed that due to Christmas season and stocktaking last orders in 2018 will be accepted till 20th December 2018. New orders can be placed since 1st January 2019. Please keep it in mind while planning your orders.
Antysmogowe izolowane skrzynki filtracyjne M5/F9 iZZiFAST

Antysmogowe izolowane skrzynki filtracyjne M5/F9 iZZiFAST

500,00 zł NETTO
615,00 zł BRUTTO

Izolowane antysmogowe skrzynki filtracyjne do systemów wentylacji mechanicznej z rekuperacją z filtrami o klasie M5 oraz F9. Służą do oczyszczania powietrza nawiewanego do budynku z ultradrobnych i najbardziej niebezpiecznych dla człowieka cząstek PM1. Oferowane są w dwóch wersjach - dla instalacji o wydajności do 250 m3/h i do 550 m3/h.

Dodatkowe filtry do skrzynek kupisz TUTAJ

Skrzynka dostępna do 3 dni roboczych
Ilość:
Model


Skrzynki filtracyjne iZZiFAST zostały stworzone z myślą o skutecznej ochronie przed smogiem.

Dwustopniowa filtracja, dzięki zastosowaniu dwóch plisowanych filtrów, w tym filtra dokładnego F9 gwarantuje zatrzymanie do 80% najmniejszych cząstek smogowych PM1, czyli o wielkości poniżej 1 mikrometra. To właśnie te cząsteczki są najbardziej niebezpieczne dla naszego organizmu, ponieważ przenikają przez płuca bezpośrednio do krwioobiegu i rozprzestrzeniają się do narządów wewnętrznych. Większość dostępnych na rynku "antysmogowych" filtrów zabezpiecza nas jedynie przed większymi cząstkami PM10 i PM 2,5.

Antysmogowa izolowana skrzynka filtracyjna iZZiFAST 160 Antysmogowa izolowana skrzynka filtracyjna iZZiFAST 200

Skrzynki oferowane są w dwóch rozmiarach z króćcami przyłączeniowymi na Ø160 i Ø200 mm. Wykonane zostały w 100% z blachy nierdzewnej, a piankowa izolacja termiczna dodatkowo wygłusza akustycznie całą instalację wentylacyjną.


Skrzynki mogą współpracować z większością rekuperatorów dostępnych na rynku.*

* Bardzo ważne jest uwzględnienie dodatkowego oporu powietrza generowanego przez skrzynkę filtracyjną oraz zamontowane w niej filtry. Jeżeli rekuperator nie posiada automatycznej regulacji przepływu powietrza, to należy ręcznie przeprowadzić regulację nawiewu względem wyciągu w instalacji wentylacyjnej.

UWAGA! Zamontowanie skrzynki filtracyjnej w instalacjach wyposażonych w urządzenia posiadające czujniki ciśnienia i nie dostosowane fabrycznie do montażu dodatkowych filtrów może powodować wyświetlanie się komunikatów o przekroczonej wartości oporów. W takiej sytuacji należy zmniejszyć wydajność wentylacji. 


Zaleca się używanie filtrów antysmogowych jedynie w sezonie zimowym, gdy zanieczyszczenie powietrza jest na wysokim poziomie. Filtry powinny zostać wymienione co najmniej raz na sezon. Zabrudzone filtry powodują dodatkowy wzrost oporów powietrza. 


Dane techniczne:

Model skrzynki: iZZiFAST 160 iZZiFAST 200
Klasa filtra wstępnego: M5 / ePM10 75% M5 / ePM10 75%
Klasa filtra dokładnego (antysmogowego): F9 / ePM1 80% F9 / ePM1 80%
Maksymalny przepływ powietrza: do 250 m3/h do 550 m3/h
Materiał obudowy: stal nierdzewna
Izolacja wewnętrzna: pianka 30 mm
Średnica króćców:  Ø160 mm Ø200 mm


Antysmogowa izolowana skrzynka filtracyjna iZZiFAST 160 - wymiary


Skrzynki można montować na kanale czerpni przed rekuperatorem lub na kanale nawiewnym za rekuperatorem wg poniższego schematu:

Antysmogowa izolowana skrzynka filtracyjna iZZiFAST 160 - sposób montażu


Możliwy jest PRAWY lub LEWY montaż skrzynek:

Antysmogowa izolowana skrzynka filtracyjna iZZiFAST 160 - sposób montażu


Antysmogowa izolowana skrzynka filtracyjna iZZiFAST 160 - zakres dostawy