Klienci korzystający z programu Czyste Powietrze proszeni są o informację w komentarzu w momencie składania zamówienia względem danych potrzebnych na fakturze. Dane na fakturach już wystawionych nie mogą być zmienione.
Filtry do rekuperatora iZZi 300 ERV

Filtry do rekuperatora iZZi 300 ERV

40,64 zł NETTO
49,99 zł BRUTTO

Filtry plisowane w ramce poliestrowej o klasie filtracji M5 przeznaczone do rekuperatora iZZi 300 ERV. Cena dotyczy jednej sztuki filtra.

Gotowy do wysłki do 3 dni roboczych
Ilość:
Model rekuperatora

Rodzaj filtra

Oryginalne filtry do rekuperatora iZZi 300 ERViZZiFAST - szybka zmiana klimatu


Przy zakupie filtrów należy zwrócić uwagę na model posiadanego rekuperatora. Zalecamy wymianę każdorazowo całego kompletu filtrów - nawiewnego i wywiewnego


Zalety filtrów iZZiFAST:

  • duża liczba plis
  • duża powierzchnia filtracji w odniesieniu do wielkości filtra
  • wysoka jakość filtrów
  • zgodność z najnowszą normą ISO16890
  • wytrzymała i elastyczna ramka z włókna szklanego
  • czytelna strzałka pokazująca kierunek przepływu powietrza

Według najnowszej normy ISO 16890 większość filtrów o klasie mniejszej niż M5 to filtry zgrubne. Nasze filtry posiadają zwiększoną klasę filtracji do minimum M5 (wg nowej normy ePM10 75% - filtry pośrednie). Większa powierzchnia filtracji zapewnia dodatkowo większą pojemność pyłową filtra oraz wydłuża czas jego pracy nie powodując dużych oporów powietrza.


Dane techniczne:

Rodzaj filtra Nawiewny / wywiewny do rekuperatora iZZi 300 ERV
Klasa filtracji M5
Klasa filtracji wg ISO16890 ePM10 75%
Rodzaj filtra Filtr panelowy
Ramka filtra Włókno szklane
Wkład filtra Włókno szklane, mini-plisa
Maksymalna temperatura 65°C
Maksymalna wilgotność 90%

Dlaczego filtracja powietrza jest taka ważna?

Człowiek każdego dnia wdycha około dwudziestu kilogramów powietrza. To od jego jakości w dużej mierze zależy zdrowie i samopoczucie każdego z nas. Cząstki mniejsze niż 5 mikronów nie są filtrowane przez nasz organizm - nos i tchawicę - dostając się głęboko do płuc i mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Głównymi źródłami pyłu są ruchliwe drogi, przemysł, silniki spalinowe, itp. Dlatego nie należy bagatelizować roli filtrów w systemach wentylacyjnych, ponieważ to w domu spędzamy większość czasu każdego dnia. 

Czy filtry plisowane można czyścić?

Tak. Warto jest raz na jakiś czas wytrzepać lub odkurzyć filtr ze zgrubnych zabrudzeń i owadów, aby wydłużyć czas jego działania i zmniejszyć opory przepływu powietrza. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli filtr jest już mocno zabrudzony, to należy go niezwłocznie wymienić. Wydłużanie cykli wymiany filtrów ma negatywny wpływ na zużywanie się wentylatorów w rekuperatorze oraz może doprowadzić do zabrudzenia się centrali i wymiennika ciepła oraz instalacji wentylacyjnej.