Klienci korzystający z programu Czyste Powietrze proszeni są o informację w komentarzu w momencie składania zamówienia względem danych potrzebnych na fakturze. Dane na fakturach już wystawionych nie mogą być zmienione.
Filtry do rekuperatora Vort Prometeo HR 400

Filtry do rekuperatora Vort Prometeo HR 400

40,64 zł NETTO
49,99 zł BRUTTO

Filtr zamienny plisowany w ramce poliestrowej o klasie filtracji M5 (ePM10 75%) do rekuperatorów Vort Prometeo HR 400. Cena dotyczy jednej sztuki filtra.

Gotowy do wysłki do 3 dni roboczych
Ilość:

Filtry PE-FLEX® panelowe plisowane klasy M5 do rekuperatorów Vort Prometeo HR 400.

Filtry pasują do wszystkich wariantów central Vort Prometeo HR 400, również w wersji MP.


Filtry PE-FLEX do rekuperatorów Vort Prometeo HR 400


Filtry PE-FLEX® tańsze i lepsze od filtrów oryginalnych?

  • duża pojemność pyłowa wydłużająca działanie filtra
  • o około 15% większa ilość plis niż o w oryginalnym filtrze
  • pół metra kwadratowego powierzchni filtrującej
  • klasa filtracji M5 (wg nowej normy klasa ePM10 75%)
  • wytrzymała i elastyczna ramka z poliestru
  • strzałka pokazująca kierunek przepływu powietrza i montażu filtra

Według najnowszej normy ISO 16890 większość filtrów o klasie mniejszej niż M5 to filtry zgrubne. Nasze filtry posiadają zwiększoną klasę filtracji do poziomu M5 (wg nowej normy ePM10 75% - filtry pośrednie). Większa powierzchnia filtracji zapewnia dodatkowo większą pojemność pyłową filtra oraz wydłuża czas jego pracy nie powodując dużych oporów powietrza. 

Filtr do Vort Prometeo HR 400 - porównanie

Filtry płaskie z włókniny są tylko z pozoru filtrami najtańszymi. Oferują zazwyczaj niską klasę filtracji, generują duże opory powietrza oraz trzeba je często wymieniać. Tylko filtry plisowane (w tzw. harmonikę) zapewniają optymalną ochronę i mają kilkukrotnie dłuższy czas użytkowania w porównaniu do płaskich filtrów.


Dane techniczne:

Przeznaczenie filtra Centrala Vort Prometeo HR 400
Rodzaj filtra Filtr panelowy
Ramka filtra Syntetyczna (poliester)
Wkład filtra Polipropylen, mini-plisa
Klasa filtracji M5
Klasa filtracji wg ISO16890 ePM10 75%
Maksymalna temperatura 65°C
Maksymalna wilgotność 90%

Dlaczego filtracja powietrza jest taka ważna?

Człowiek każdego dnia wdycha około dwudziestu kilogramów powietrza. To od jego jakości w dużej mierze zależy zdrowie i samopoczucie każdego z nas. Cząstki mniejsze niż 5 mikronów nie są filtrowane przez nasz organizm - nos i tchawicę - dostając się głęboko do płuc i mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Głównymi źródłami pyłu są ruchliwe drogi, przemysł, silniki spalinowe, itp. Dlatego nie należy bagatelizować roli filtrów w systemach wentylacyjnych, ponieważ to w domu spędzamy większość czasu każdego dnia. 

Czy filtry plisowane można czyścić?

Tak. Warto jest raz na jakiś czas wytrzepać lub odkurzyć filtr ze zgrubnych zabrudzeń i owadów, aby wydłużyć czas jego działania i zmniejszyć opory przepływu powietrza. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli filtr jest już mocno zabrudzony, to należy go niezwłocznie wymienić. Wydłużanie cykli wymiany filtrów ma negatywny wpływ na zużywanie się wentylatorów w rekuperatorze oraz może doprowadzić do zabrudzenia się centrali i wymiennika ciepła oraz instalacji wentylacyjnej.