Klienci korzystający z programu Czyste Powietrze proszeni są o informację w komentarzu w momencie składania zamówienia względem danych potrzebnych na fakturze. Dane na fakturach już wystawionych nie mogą być zmienione.
Filtry do skrzynki filtracyjnej iZZiFAST

Filtry do skrzynki filtracyjnej iZZiFAST

40,64 zł NETTO
49,99 zł BRUTTO

Filtry plisowane w ramce poliestrowej o klasie filtracji M5, F7 (nowość) i F9 przeznaczone do antysmogowych skrzynek filtracyjnych iZZiFAST. Cena dotyczy jednej sztuki filtra.

Gotowe do wysyłki do 24 godzin
Ilość:
Model skrzynki


Rodzaj filtraiZZiFAST - szybka zmiana klimatuOryginalne filtry do antysmogowych izolowanych skrzynek filtracyjnych M5/F9 iZZiFAST.


Przy zakupie filtrów należy zwrócić uwagę na model posiadanej skrzynki filtracyjnej iZZiFAST. Zalecamy wymianę każdorazowo całego kompletu filtrów M5 i F9. 


Nowość!
Filtry przeciwpyłkowe F7 do skrzynek filtracyjnych iZZiFAST w okresie zwiększonej aktywności alergenów (wiosenna i lato) – idealne dla alergików.
Zastępuje on filtr F9 montowany w okresie zimowym. Filtr przeciwpyłkowy F7 montujemy w skrzynce razem z filtrem wstępnym M5. 


Zalety filtrów iZZiFAST:

  • duża liczba plis
  • duża powierzchnia filtracji w odniesieniu do wielkości filtra
  • wysoka jakość filtrów
  • zgodność z najnowszą normą ISO16890
  • wytrzymała i elastyczna ramka z włókna szklanego
  • czytelna strzałka pokazująca kierunek przepływu powietrza

Według najnowszej normy ISO 16890 większość filtrów o klasie mniejszej niż M5 to filtry zgrubne. Nasze filtry posiadają zwiększoną klasę filtracji do minimum M5 (wg nowej normy ePM10 75% - filtry pośrednie). Większa powierzchnia filtracji zapewnia dodatkowo większą pojemność pyłową filtra oraz wydłuża czas jego pracy nie powodując dużych oporów powietrza.

Filtr F9 gwarantuje zatrzymanie do 80% najmniejszych cząstek smogowych PM1, czyli o wielkości poniżej 1 mikrometra. To właśnie te cząsteczki są najbardziej niebezpieczne dla naszego organizmu, ponieważ przenikają przez płuca bezpośrednio do krwioobiegu i rozprzestrzeniają się do narządów wewnętrznych. Większość dostępnych na rynku "antysmogowych" filtrów zabezpiecza nas jedynie przed większymi cząstkami PM10 i PM 2,5.


Dane techniczne:

Rodzaj filtra Wstępny iZZiFAST 160/200 Przeciwpyłkowy iZZiFAST 160/200 Antysmogowy iZZiFAST 160/200
Klasa filtracji M5 F7 F9
Klasa filtracji wg ISO16890 ePM10 75% ePM1 55% ePM1 80%
Powierzchnia filtracyjna model 160 model 200 model 160 model 200 model 160 model 200
0,7 m2 1,6 m2 0,8 m2 1,7 m2 0,8 m2 1,7 m2
Rodzaj filtra Filtr panelowy
Ramka filtra Włókno szklane
Wkład filtra Włókno szklane, mini-plisa
Maksymalna temperatura 65°C
Maksymalna wilgotność 90%

Dlaczego filtracja powietrza jest taka ważna?

Człowiek każdego dnia wdycha około dwudziestu kilogramów powietrza. To od jego jakości w dużej mierze zależy zdrowie i samopoczucie każdego z nas. Cząstki mniejsze niż 5 mikronów nie są filtrowane przez nasz organizm - nos i tchawicę - dostając się głęboko do płuc i mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Głównymi źródłami pyłu są ruchliwe drogi, przemysł, silniki spalinowe, itp. Dlatego nie należy bagatelizować roli filtrów w systemach wentylacyjnych, ponieważ to w domu spędzamy większość czasu każdego dnia. 

Czy filtry plisowane można czyścić?

Tak. Warto jest raz na jakiś czas wytrzepać lub odkurzyć filtr ze zgrubnych zabrudzeń i owadów, aby wydłużyć czas jego działania i zmniejszyć opory przepływu powietrza. Trzeba jednak pamiętać, że jeżeli filtr jest już mocno zabrudzony, to należy go niezwłocznie wymienić. Wydłużanie cykli wymiany filtrów ma negatywny wpływ na zużywanie się wentylatorów w rekuperatorze oraz może doprowadzić do zabrudzenia się centrali i wymiennika ciepła oraz instalacji wentylacyjnej. Zalecamy wymianę filtrów antysmogowych przed każdym sezonem zimowym.