Rekuperator reQnet F.350 ERV

Rekuperator reQnet F.350 ERV

8 089,43 zł NETTO
9 950,00 zł BRUTTO

Rekuperator reQ F.350 ERV to płaska centrala, która dzięki zastosowaniu nowatorskiego membranowego wymiennika entalpicznego z odzyskiem wilgoci posiada uniwersalny montaż w kilku pozycjach. Zamontowany w standardzie moduł Wi-fi pozawala sterować rekuperatorem dedykowaną aplikacją za pomocą smartfonu lub komputera. Rekuperatory reQnet to najnowocześniejsze urządzenia w swojej klasie posiadające inteligentny system automatycznego sterowania wydajnością wentylacji mechanicznej w zależności od poziomu wilgotności oraz stężenia CO2 w domu.

Dostępne wyłącznie z montażem u instalatorów z wdrożonym systemem Inprax.
poszukaj ich na: reQnet.pl/znajdz-instalatora

zobacz film#POLSKIPRODUKT

Dostępny
Ilość:
Rodzaj wymiennika ciepła

Wydajność maksymalna

reQnetUniwersalna centrala wentylacyjna reQ F.350 ERV
z wymiennikiem entalpicznym

 

reQ F.350 ERV to rekuperator posiadający uniwersalny system montażu – w dowolnej pozycji: pod sufitem, na ściennie lub na podłodze. Zastosowany wymiennik entalpiczny CORE z innowacyjną membraną polimerową pozwala odzyskać, oprócz energii cieplnej, także wilgoć. Brak odpływu skroplin, płaska konstrukcja oraz sterowanie smartfonem z systemem Android (w standardzie) poprzez wbudowany moduł Wi-fi pozwala na instalację centrali w miejscach, w których wcześniej było to nie możliwe. Rekuperator eco. idealnie nadaje się również do montażu w mieszkaniach oraz domach już wykończonych i zamieszkałych. Cicha praca urządzenia, m.in. dzięki zastosowaniu izolacji z pianki polietylenowej oraz najnowocześniejszych silników prądu stałego EBM-papst umożliwia umieszczenie go w przestrzeni mieszkalnej np. nad sufitem podwieszanym.

reQnet - aplikacja mobilnaCechą wyróżniającą wszystkie modele rekuperatorów reQnet jest inteligentny system automatycznego sterowania wydajnością wentylacji mechanicznej na podstawie wbudowanego czujnika wilgotności oraz czujnika CO2, który dostosuje poziom wymiany powietrza w zależności od Twoich potrzeb. W połączeniu z systemem stałego przepływu, automatycznym by-passem oraz rozbudowaną automatyką sprawia, że reQ F.350 ERV wyznacza nowe standardy domowych rekuperatorów. Dla dodatkowego zwiększenia Twojej wygody sterownik ścienny zastąpiliśmy sterowaniem z poziomu smartfonu z systemem Android (w standardzie) przy zastosowaniu łączności Wi-fi. Nie zapomnieliśmy również o rozbudowanej automatyce z możliwością podpięcia pod system inteligentnego domu za pomocą REST API. Rekuperatory reQnet z serii reQ F. to nowa generacja urządzeń wentylacyjnych.  


Cechy rekuperatora reQ F.350 ERV:

  • Zastosowanie wymiennika entalpicznego CORE z innowacyjną membraną polimerową odzyskującą wilgoć z powietrza wywiewanego zawsze zapewni odpowiedni klimat w Twoim domu.
  • Połączenie automatycznego sterowania wydajnością wentylacji opartego o wbudowane w urządzenie czujniki CO2 i wilgotności z wygodną obsługą przez smartfon lub tablet z wykorzystaniem komunikacji Wi-fi bezpośrednio z urządzeniem to maksymalny komfort użytkowania i oszczędność zużycia energii.
  • Innowacyjny system podwójnej filtracji powietrza nawiewanego z filtrem dokładnym klasy F9 chroniącym przed tzw. smogiem, jako jedyny w tej klasie urządzeń zapewni prawdziwą ochronę zdrowia Twojej rodziny.
  • Izolacja rekuperatora wykonana w stu procentach z pianki polietylenowej zapewnia doskonała izolację akustyczną i termiczną, bez mostków cieplnych, a także niską wagę urządzenia. Całość zamknięta w estetyczną obudowę ze stali nierdzewnej.
  • Wykorzystanie najnowszych technologicznie silników prądu stałego niemieckiej firmy EBM-Papst w połączeniu z systemem stałego przepływu to gwarancja niskiego zużycia energii elektrycznej i cichej pracy rekuperatora.
  • Rozbudowana automatyka z możliwością komunikacji z inteligentnym domem oraz podłączeniem urządzeń peryferyjnych jako standardowe wyposażenie.
  • Brak odpływu skroplin, uniwersalny montaż oraz płaska obudowa pozwalają na instalację rekuperatora w miejscach do tej pory niedostępnych.

Standardowe wyposażenie central reQnet
Dwa sposoby komunikacji:

reQ H. - dwa sposoby łączności


Wymiary:

req_f_wymiary


Dane techniczne:

Marka reQnet
Model reQ F.350 ERV
Maksymalny wydatek powietrza 350 m³/h przy 150 Pa*
Sprawność odzysku ciepła do 95%
Typ wymiennika przeciwprądowy
Rodzaj wymiennika

ERV: z odzyskiem ciepła i wilgoci (entalpiczny)

Materiał wymiennika tworzywo sztuczne + membrana polimerowa
Sprawność odzysku wilgoci do 70%

Zużycie energii

100 m3/h (50 Pa) 33 W

175 m3/h (100 Pa)

68 W

350 m3/h (150 Pa)

270 W

Poziom mocy akustycznej emitowanej przez obudowę w odległości 1 metra

100 m3/h (50 Pa) 38 db(A)

175 m3/h (100 Pa)

45 db(A)

350 m3/h (150 Pa)

55 db(A)

Wentylatory promieniowe z silnikami EC prądu stałego (ebm-papst)

Klasa efektywności energetycznej

A**
Bypass automatyczny, 100% obejścia powietrza nawiewanego
Komunikacja wbudowany moduł Wi-fi + aplikacja mobilna (Android 6.0 lub nowszy)

Współpraca z systemem domu inteligentnego

TAK (REST API)

Średnica króćców przyłączeniowych 4 x Ø160 mm
Filtry plisowane klasy M5*** / ePM10 75%**** (opcjonalnie nawiew: antysmogowy F9*** / ePM1 80%****)
Odpływ kondensatu brak
Nagrzewnica wstępna wbudowana, płynnie sterowana PTC
System stałego przepływu TAK
Czujnik wilgotności TAK, wbudowany
Czujnik CO2 TAK, wbudowany
Materiał obudowy stal nierdzewna
Wymiary (wys. x szer. x gł) 810 x 1210 x 260 mm
Montaż

opcjonalny filtr antysmogowy F9

konsola montażowa ze stali nierdzewnej do montażu na ścianie/suficie

* z filtrem klasy M5
** dla klimatu umiarkowanego zgodnie z Dyrektywą 2009/125/EC oraz Rozporządzeniem Komisji Europejskiej nr 1254/2014 
*** wg EN779
**** wg ISO 16890


reQ F.350 ERV  - karta produktu


Producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian technicznych i kolorystycznych opisywanych produktów.