Klienci korzystający z programu Czyste Powietrze proszeni są o informację w komentarzu w momencie składania zamówienia względem danych potrzebnych na fakturze. Dane na fakturach już wystawionych nie mogą być zmienione.
Rekuperator reQnet F.350 ERV

Rekuperator reQnet F.350 ERV

8 089,43 zł NETTO
8 736,58 zł BRUTTO

* sugerowana cena brutto dla klientów indywidualnych przy uwzględnieniu 8% podatku VAT dla zakupu z usługą montażu u autoryzowanego instalatora (kwoty nie uwzględniają wycenianych indywidualnie kosztów montażu urządzenia)

Rekuperator reQ F.350 ERV to płaska centrala, która dzięki zastosowaniu nowatorskiego membranowego wymiennika entalpicznego z odzyskiem wilgoci posiada uniwersalny montaż w kilku pozycjach. Zamontowany w standardzie moduł Wi-fi pozawala sterować rekuperatorem dedykowaną aplikacją za pomocą smartfonu lub komputera. Rekuperatory reQnet to najnowocześniejsze urządzenia w swojej klasie posiadające inteligentny system automatycznego sterowania wydajnością wentylacji mechanicznej w zależności od poziomu wilgotności oraz stężenia CO2 w domu.

Dostępne od kwietnia wyłącznie z montażem u instalatorów z wdrożonym systemem Inprax.
poszukaj ich na: peflex.pl/instalatorzy

Produkt chwilowo niedostępny
Ilość:
Rodzaj wymiennika ciepła

Wydajność maksymalna

reQnetUniwersalna centrala wentylacyjna reQ F.350 ERV
z wymiennikiem entalpicznym

 

reQ F.350 ERV to rekuperator posiadający uniwersalny system montażu – w dowolnej pozycji: pod sufitem, na ściennie lub na podłodze. Zastosowany wymiennik entalpiczny CORE z innowacyjną membraną polimerową pozwala odzyskać, oprócz energii cieplnej, także wilgoć. Brak odpływu skroplin, płaska konstrukcja oraz sterowanie smartfonem (w standardzie) poprzez wbudowany moduł Wi-fi pozwala na instalację centrali w miejscach, w których wcześniej było to nie możliwe. Rekuperator eco. idealnie nadaje się również do montażu w mieszkaniach oraz domach już wykończonych i zamieszkałych. Cicha praca urządzenia, m.in. dzięki zastosowaniu izolacji z pianki polietylenowej oraz najnowocześniejszych silników prądu stałego EBM-papst umożliwia umieszczenie go w przestrzeni mieszkalnej np. nad sufitem podwieszanym.

reQnet - aplikacja mobilnaCechą wyróżniającą wszystkie modele rekuperatorów reQnet jest inteligentny system automatycznego sterowania wydajnością wentylacji mechanicznej na podstawie wbudowanego czujnika wilgotności oraz czujnika CO2, który dostosuje poziom wymiany powietrza w zależności od Twoich potrzeb. W połączeniu z systemem stałego przepływu, automatycznym by-passem oraz rozbudowaną automatyką sprawia, że reQ F.350 ERV wyznacza nowe standardy domowych rekuperatorów. Do sterowania urządzeniem służy aplikacja mobilna, a do komunikacji wbudowany moduł Wi-fi za pomocą protokołu MQTT. Wszystkie wyżej wymienione możliwości otrzymujesz w standardzie – spakowane w estetyczną obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej, która dodatkowo podkreśla wysoką jakość oferowanego przez nas urządzenia. 


Cechy rekuperatora reQ F.350 ERV:

  • Zastosowanie wymiennika entalpicznego CORE z innowacyjną membraną polimerową odzyskującą wilgoć z powietrza wywiewanego zawsze zapewni odpowiedni klimat w Twoim domu.
  • Połączenie automatycznego sterowania wydajnością wentylacji opartego o wbudowane w urządzenie czujniki CO2 i wilgotności z wygodną obsługą przez smartfon lub tablet z wykorzystaniem komunikacji Wi-fi bezpośrednio z urządzeniem to maksymalny komfort użytkowania i oszczędność zużycia energii.
  • Innowacyjny system podwójnej filtracji powietrza nawiewanego z filtrem dokładnym klasy F9 chroniącym przed tzw. smogiem, jako jedyny w tej klasie urządzeń zapewni prawdziwą ochronę zdrowia Twojej rodziny.
  • Izolacja rekuperatora wykonana w stu procentach z pianki polietylenowej zapewnia doskonała izolację akustyczną i termiczną, bez mostków cieplnych, a także niską wagę urządzenia. Całość zamknięta w estetyczną obudowę ze stali nierdzewnej.
  • Wykorzystanie najnowszych technologicznie silników prądu stałego niemieckiej firmy EBM-Papst w połączeniu z systemem stałego przepływu to gwarancja niskiego zużycia energii elektrycznej i cichej pracy rekuperatora.
  • Rozbudowana automatyka z możliwością komunikacji z inteligentnym domem oraz podłączeniem urządzeń peryferyjnych jako standardowe wyposażenie.
  • Brak odpływu skroplin, uniwersalny montaż oraz płaska obudowa pozwalają na instalację rekuperatora w miejscach do tej pory niedostępnych.

Wymiary*:

reQ F.350 - wymiary


Dane techniczne*:

Marka reQnet
Model reQ F.350 ERV
Maksymalny wydatek powietrza 350 m³/h przy 150 Pa*
Sprawność odzysku ciepła do 95%
Typ wymiennika krzyżowo-przeciwprądowy
Rodzaj wymiennika entalpiczny (z odzyskiem wilgoci)
Materiał wymiennika tworzywo sztuczne + membrana polimerowa
Sprawność odzysku wilgoci do 95%
Wentylatory promieniowe z silnikami EC prądu stałego (ebm-papst)
Bypass automatyczny, 100% obejścia powietrza nawiewanego
Komunikacja wbudowany moduł Wi-fi + aplikacja mobilna
Średnica króćców przyłączeniowych 4 x Ø160 mm
Filtry plisowane klasy M5 / ePM10 75% (opcjonalnie nawiew: antysmogowy F9 / ePM1 80%)
Odpływ kondensatu brak
Nagrzewnica wstępna wbudowana, płynnie sterowana PTC
System stałego przepływu TAK
Czujnik wilgotności TAK, wbudowany
Czujnik CO2 TAK, wbudowany
Materiał obudowy stal nierdzewna
Wymiary (wys. x szer. x gł) 781 x 1247 x 310 mm
Montaż konsola montażowa ze stali nierdzewnej do montażu na ścianie/suficie


* Z filtrem klasy M5


Producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian technicznych i kolorystycznych opisywanych produktów.