Szanowni Państwo, informujemy, że w dniach 20-21.06.2019 nie pracujemy. Dbając o terminową realizację Państwa zamówień, prosimy o uwzględnienie tego w Państwa planach i wcześniejsze złożenie ewentualnych zamówień.
20th-21st June 2019 we will be closed. Please keep it in mind while placing your orders.
Rekuperatory reQnet H.

Rekuperatory reQnet H.

7 398,37 zł NETTO
9 100,00 zł BRUTTO

reQ H. to rekuperator nowej generacji z bocznymi króćcami montażowymi i wąską obudową dostosowany do montażu m.in. na domowych poddaszach i strychach. Posiada m.in. filtry antysmogowe, automatyczny by-pass, wbudowane czujniki CO2 i wilgotności, moduł Wi-fi oraz nagrzewnicę PTC. Dostępny również z wymiennikiem z odzyskiem wilgoci.

Dostępne wyłącznie u instalatorów z: peflex.pl/instalatorzy

Produkt chwilowo niedostępny
Ilość:
Rodzaj wymiennika ciepła


Wydajność maksymalna


reQnetPozioma centrala wentylacyjna reQ H.
z wymiennikiem entalpicznym
(opcja)
 

reQ H. to nowoczesny rekuperator z bocznymi króćcami przyłączeniowymi. Wytrzymała obudowa ze stali nierdzewnej oraz doskonała izolacja akustyczna i termiczna dzięki zastosowaniu pianki polietylenowej sprawiają, że nadają się doskonale do montażu m.in. na domowych poddaszach i strychach. Zastosowanie jednego z największych w tej klasie rekuperatorów wymienników przeciwprądowych o szerokości 50 cm zapewnia wysoki odzysk ciepła, a w wersji z wymiennikiem entalpicznym CORE z innowacyjną membraną polimerową pozwala odzyskać również wilgoć z powietrza usuwanego.

Czyste powietrze stało się naszym priorytetem, dlatego opracowaliśmy nowatorski na rynku system podwójnej filtracji powietrza nawiewanego, który w wysokim stopniu pozwala oczyścić powietrze ze szkodliwych dla człowieka pyłów zawieszonych PM1 oraz PM2.5 czyli tzw. smogu. Nowoczesne silniki prądu stałego EBM-papst dysponujące wysokim sprężem dyspozycyjnym wraz z system stałego przepływu powietrza, automatycznym by-passem 100% oraz płynnie sterowaną nagrzewnicą PTC zapewniają wysoką wydajność urządzeń w każdych warunkach.

reQnet - aplikacja mobilnaCechą wyróżniającą wszystkie rekuperatory reQnet jest inteligentny system sterowania pracą urządzenia na podstawie wbudowanego czujnika wilgotności oraz czujnika CO2, który automatycznie dopasowuje poziom wymiany powietrza do Twoich potrzeb. Dla dodatkowego zwiększenia Twojej wygody sterownik ścienny zastąpiliśmy sterowaniem z poziomu smartfonu (w standardzie) przy zastosowaniu łączności Wi-fi. Nie zapomnieliśmy również o rozbudowanej automatyce z możliwością podpięcia pod system inteligentnego domu za pomocą protokołu MQTT. Rekuperatory reQnet ECO.plus to nowa generacja urządzeń wentylacyjnych. 


Rekuepratory reQnet z seri reQ H. występują w czterech wersjach:

- z wymiennikiem krzyżowo-przeciwprądowym:

 • reQ H.450 HRV
 • reQ H.600 HRV

- z entalpicznym wymiennikiem krzyżowo-przeciwprądowym (z odzyskiem wilgoci):

 • reQ H.450 ERV
 • reQ H.600 ERV

Cechy rekuperatora reQ H.:

 • Zastosowania wymiennika entalpicznego CORE (opcja) z innowacyjną membraną polimerową odzyskującą wilgoć z powietrza wywiewanego to kontrola wilgotności powietrza w Twoim domu.
 • Połączenie automatycznego sterowania wydajnością wentylacji opartego o wbudowane w urządzenie czujniki CO2 i wilgotności z wygodną obsługą przez smartfon lub tablet z wykorzystaniem komunikacji Wi-fi to maksymalny komfort użytkowania i oszczędność zużycia energii.
 • Izolacja rekuperatora wykonana w stu procentach z pianki polietylenowej zapewnia doskonała izolację akustyczną i termiczną, bez mostków cieplnych, a także niską wagę urządzenia.
 • Wykorzystanie najnowszych technologicznie silników prądu stałego niemieckiej firmy EBM-Papst w połączeniu z systemem stałego przepływu to gwarancja niskiego zużycia energii elektrycznej i cichej pracy rekuperatora.
 • Innowacyjny system podwójnej filtracji powietrza nawiewanego z filtrem dokładnym klasy F9 chroniącym przed tzw. smogiem, jako jedyny w tej klasie urządzeń zapewni prawdziwą ochronę zdrowia Twojej rodziny.
 • Automatyczny by-pass 100% idealnie współpracujący w gruntowymi wymiennikami ciepła.
 • Wbudowana płynnie sterowana nagrzewnica PTC zapewniająca komfort działania rekuperatora w każdych warunkach.
 • Rozbudowana automatyka z możliwością podpięcia pod system domu inteligentnego, jako standardowe wyposażenie.

 


Wymiary*:

reQ H. - wymiary


Dane techniczne*:

Marka reQnet
Model reQ H.450 HRV / ERV reQ H.600 HRV / ERV
Maksymalny wydatek powietrza 450 m³/h przy 150 Pa* 600 m³/h przy 150 Pa*
Sprawność odzysku ciepła do 95%
Typ wymiennika krzyżowo-przeciwprądowy
Rodzaj wymiennika HRV: z odzyskiem ciepła
ERV: z odzyskiem ciepła i wilgoci (entalpiczny)
Materiał wymiennika HRV: tworzywo sztuczne
ERV: tworzywo sztuczne + membrana polimerowa
Sprawność odzysku wilgoci do 80% (ERV)
Wentylatory promieniowe z silnikami EC prądu stałego (ebm-papst)
Bypass automatyczny, 100% obejścia powietrza nawiewanego
Komunikacja wbudowany moduł Wi-fi + aplikacja mobilna
Średnica króćców przyłączeniowych 4 x Ø200 mm
Filtry plisowane klasy M5 / ePM10 75% (opcjonalnie nawiew: antysmogowy F9 / ePM1 80%)
Nagrzewnica wstępna wbudowana, płynnie sterowana PTC
System stałego przepływu TAK
Czujnik wilgotności TAK, wbudowany
Czujnik CO2 TAK, wbudowany
Materiał obudowy stal nierdzewna
Wymiary (wys. x szer. x gł) 752 x 1202 x 432 mm


* Z filtrem klasy M5


Producent zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian technicznych i kolorystycznych opisywanych produktów.