Informujemy, że w związku ze Świętami Bożego Narodzenia oraz planowaną inwentaryzacją ostatnie zamówienia w roku 2018 będą przyjmowane do 20.12.2018. Nowe zamówienia będą przyjmowane od 01.01.2019. Dbając o terminową realizację Państwa zamówień, prosimy o uwzględnienie tego w Państwa planach i wcześniejsze składanie ewentualnych zamówień.

Please be informed that due to Christmas season and stocktaking last orders in 2018 will be accepted till 20th December 2018. New orders can be placed since 1st January 2019. Please keep it in mind while planning your orders.

Wentylacja mechaniczna

Logo PE-FLEX materiały wentylacyjne wentylacja mechaniczna - Materiały wentylacyjne

Materiały wentylacyjne PE-FLEX

System wentylacyjny PE-FLEX® służy do dystrybucji powietrza wentylacji mechanicznych z odzyskiem ciepła, tzw. rekuperacją. PE-FLEX® to system rozdzielaczowy oparty o rury wentylacyjne o małych średnicach wykonane z tworzywa PE-HD oraz skrzynki rozdzielcze oraz rozprężne. W skład materiałów wentylacyjnych PE-FLEX® wchodzi również szeroka gama akcesoriów montażowych oraz galanteria wentylacyjna.

System wentylacji mechanicznej PE-FLEX® zapewnia skuteczną wymianę powietrza w budynku i może współpracować z praktycznie każdym rekuperatorem. Prawidłowa wentylacja w domu to gwarancja dobrego samopoczucia domowników i brak problemów z wilgocią i grzybem.


Na system dystrybucji powietrza PE-FLEX® składają się materiały wentylacyjne, tj.:

 1. Przewody wentylacyjne PE-FLEX® - o średnicach zewnętrznych Ø50 mm, Ø75 mm oraz Ø90 mm.
 2. Skrzynki rozprężne - służące do połączenia rur PE-FLEX® z anemostatem nawiewnym i wywiewnym.
 3. Skrzynki rozdzielne (kolektory rozdzielaczowe) - służące do połączenia kanałów wentylacyjnych pod rekuperację, pozwalając na dowolne ułożenie systemu wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej.
 4. Osprzęt, akcesoria montażowe i wykończeniowe.

Cechy i zalety materiałów wentylacyjnych PE-FLEX®:

 • Rura wentylacyjna PE-FLEX® z tworzywa PE-HD odznacza się wysoką wytrzymałością pierścieni i dzięki swej dużej elastyczności układana może być w dowolnym przebiegu i odpowiednich łukach - pod lub na stropie betonowym.
 • Kanały wentylacyjne PE-FLEX® występują w trzech rozmiarach: Ø50 mm, Ø75 mm oraz Ø90 mm, posiadają atesty higieniczne, są bezwonne, antystatyczne, gładkie wewnątrz, mogą posiadać powłokę antybakteryjną, mają niskie opory powietrza, dobrze tłumią dźwięki i są łatwe w montażu.
 • Wszystkie skrzynki, zarówno rozprężne i rozdzielcze, posiadają mufy przyłączeniowe z tworzywa sztucznego z wbudowaną uszczelką do rur PE-FLEX® w systemie KLIK i dodatkiem bakteriobójczym. Usprawnia to montaż materiałów wentylacyjnych.
 • Skrzynki rozdzielaczowe wykonane są ze stali nierdzewnej i produkowane są pod indywidualne zamówienia wg własnego projektu (przygotowanego w naszym programie BOXMAKER).
 • Skrzynki rozprężne występują w bardzo bogatej konfiguracji – wykonane są, zależnie od wersji, z poliwęglanu lub stali nierdzewnej.
 • Wykonanie wentylacji mechanicznej z materiałów systemu PE-FLEX® gwarantuje wysoką szczelność całej instalacji - system uzyskał klasę szczelności „C” (wg PN-EN 12237). Raport z pomiarów szczelności dostępny TUTAJ.
 • Bogata oferta akcesoriów wentylacyjnych i montażowych pozwala na dobranie kompletnego zestawu potrzebnego do wykonania instalacji wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła (rekuperacją).
 • Niska cena wysokiej jakości materiałów wentylacyjnych PE-FLEX®
 • Bardzo dobre opinie wśród instalatorów montujących instalacje wentylacyjne z odzyskiem ciepła.

Zamów u nas projekt wentylacji, a otrzymasz pełne zestawienie niezbędnych materiałów do wykonania instalacji wentylacyjnej.

NOWOŚĆ! Poszerzyliśmy swoją ofertę również o wysokiej jakości filtry zamiennie do rekuperatorów tj.:

Produkty w kategorii: Wentylacja mechaniczna

Opaska ślimakowa

1,80 zł BRUTTO